Nabídka procedur v Sanatoriu Mariot

 
Poskytneme vám kvalitní léčebnou a rehabilitační péči zaměřenou především na pohybový aparát. Procedury provádíme pod odborným dohledem tak, abyste z nich získali opravdu maximum léčivých účinků pro Vaše tělo. Většina našich klientů uvádí, že po 2 až 3 týdenním léčebném pobytu u nás se zmírní bolest nejméně na půl roku.

LÉKAŘSKÉ PROHLÍDKY

  • Vstupní lékařská prohlídka, podle které pro vás vybereme nejvhodnější procedury a sestavíme individuální léčebný plán.
  • Průběžná lékařská prohlídka je v polovině pobytu. Podle jejích výsledků vám lékař může individuální plán poupravit.
  • Výstupní prohlídka, kdy léčbu vyhodnotíme, doporučíme, jak v ní pokračovat a sepíšeme dokumenty pro vašeho praktického lékaře a pojišťovnu.

PROCEDURY

  • Místní léčivé zdroje: rašelina a CO2

Uhličitá koupel – teplá voda obsahuje oxid uhličitý, který se přes kůži vstřebává do organismu a roztahuje cévy v kůži a podkoží. Dojde k prokrvení pokožky a svalů, a tím i regeneraci. Procedura pomáhá i srdci – je vhodná pro pacienty po infarktu.
Bahenní zábal – rašelina je bohatá na minerální látky, které se vstřebávají do organismu. Navíc dobře drží teplo, čímž se zvyšuje prokrvení tkáně a účinek je o to silnější. A jak vám zábal pomůže? Zmírní se bolesti svalů a kloubů a dochází k detoxikaci organismu.
Plynové injekce – malé množství oxidu uhličitého aplikuje zdravotní sestra pod kůži do blízkosti kloubů a páteře a díky tomu se vám uleví od bolesti. Působíme přímo na problémové místo a metoda je proto velmi účinná.


  • Ostatní léčebné procedury

Vířivá koupel – ve speciálně tvarované vaně proudí teplá voda, a díky tomu se prokrví tkáně a uvolní svaly. Procedura ulevuje pohybovému aparátu a doporučuje se i při artróze.
Perlivá koupel – položíte se do teplé vody a všudypřítomné bublinky vás budou jemně masírovat. Úžasně si odpočinete, uvolníte svalové napětí a zbavíte se stresu.
Podvodní masáž – teplá voda a masáž pomocí trysek zmírňuje bolesti pohybového ústrojí. Tato vodoléčebná procedura také povzbudí váš lymfatický systém a díky tomu pak tělo snáze vylučuje škodlivé látky.
Magnetoterapie – díky magnetickému poli, které na vás bude působit, se vám celkově uleví. Procedura rozšiřuje cévy. Následkem toho se uvolňuje napětí ve svalech a bolesti ustupují. Magnetoterapie působí i protizánětlivě a urychluje hojení.
Ultrazvuk – používá se lokálně na problémové místo, které se intenzivně prohřeje. Tato metoda vám pomůže, pokud máte otoky, hematomy, chronické záněty a různé poúrazové stavy.
Elektroterapie – je založena na léčebných účincích elektrické energie. Dojde k celkové stimulaci pohybového aparátu a nastartování regeneračních procesů.
Lymfodrenáž používáme vysoce moderní přístroj Green Press, který usměrní a povzbudí tok lymfy, což vám pomůže v mnoha směrech: vylučují se toxiny, zmenšují se otoky a zmírňuje celulitida. Procedura také pomáhá od duševního napětí.
Parafínové zábaly – teplý vosk prokrví tkáně, uvolní svaly a klouby. Parafín je tedy prospěšný při nemocech pohybového systému, revmatu, rehabilitaci po úrazech nebo různých přetížení, jako je např. tenisový loket.
Horské slunce – využíváme blahodárných účinků ultrafialového záření. Lampu namíříme přímo na bolestivá místa a místa se záněty, a díky tomu dojde ke zmírnění potíží.
Reflexní masáže – zkušený specialista působí během masáže na nervová zakončení a tím ovlivňuje jednotlivé orgány. Jejich činnost se tak zlepšuje, což má preventivní i léčebné účinky.
Rehabilitační cvičení – cviky zaměřené na rehabilitaci pohybového ústrojí budete provádět pod dohledem odborníka. Cvičíme nejen na suchu, ale i v bazénu se slanou vodou.
 
Našim návštěvníkům poskytneme léčebnou a rehabilitační péči prováděnou pod odborným lékařským dohledem přímo v budově hotelu.
 
 

Ceny ubytování a léčebných procedur

 
Ve wellness hotelu Sanatorium Mariot si můžete kromě rodinné atmosféry vychutnat léčebné pobyty a rehabilitační kúry. Mezi naše speciality patří bazén s mořskou solí či infrasauna.